Isegi Ljubicic ei aidanud Federeril Raonicit võita

Hooaja esimene nädal lõppes turniiridega Brisbane'is ja Chennais. Austraalia algus osutus esinduslikumaks. Roger Federer ja Kei Nishikori saabusid Brisbane'i. Kummalisel kombel juhivad nad saaki juba kolmandat korda järjest. Roger pääses 2014. aastal finaali ja võitis 2015. aastal. Kei kaotas mõlemal korral üks samm enne otsustavat matši. Seekord võitsid jaapanlased vaid ühe kohtumise. Veerandfinaali etapil alistas ta Bernard Tomic . Austraallane oli küll lähedal tiitlivõistlustele, kuid Milos Raonic võitis teda kahes tie-break'is. Kogu matši jooksul ei tehtud ühtegi pausi. Teises tie-breakis suutis Bernard viigistada seisu 1: 5-ga, kuid Raonic võttis kaks otsustavat punkti.

Raonic maksis Federerile kättemaksu

Kui kanadalasel oleks olnud kõik kolm eelkohtumist, siis on Federeril ainult üks. Tõsi, levisid kuulujutud, et šveitslased võivad turniirilt üldse loobuda. Ta tegi tunni asemel pooletunnise treeningu ja palus korraldajatel ka esimese vooru kohtumine kolmapäevast neljapäevani ümber lükata. Hiljem selgus, et sellise taotluse põhjus oli gripp. Õnneks õnnestus šveitslastel võistluse alguseks taastuda. Roger mängis neljapäeval ja võitis Tobias Kamke väga lihtsalt. See matš oli Ivan Ljubicic ile esimene šveitslaste treenerina. Kui hooaja lõpus sain teada, et Ivan on vaba, helistasin talle kohe, sest arvasin, et see on minu jaoks suurepärane variant. Ta on tuttav enamiku minu rivaalidega, ta on ka isa. Lisaks teab ta minu mängu väga hästi ja mängib ikka ise suurepärast tennist. Tal oli juba treenerikogemus, mis on samuti äärmiselt oluline. Ljubicic töötas Raoniciga suurepäraselt, nii et mul on väga hea meel, et ta nüüd minu meeskonnas on. Täna võitsime oma esimese ühise võidu ja see on suurepärane, - ütles Roger.

Veerandfinaal koos Grigor Dimitrov iga osutus palju raskemaks. Käis huvitav võitlus, mõlemad panustasid rünnakule. Pärast mängu tunnistas Roger, et lihtne esimene kohtumine aitas energiat kokku hoida palju kallimaks teiseks kohtumiseks. Šveitslased võitsid kolm kangekaelset setti ja möödusid seejärel vaevata Dominic Timist]. Federer mängis servil suurepäraselt ja andis vastasele vaid viis geimi - 6: 1, 6: 4. Seega pidi juba esimesel turniiril šveitslaste treenerina Ljubicic seadma oma uue hoolealuse matšiks eelmisega. Muidugi teadis Ivan kõiki kanadalase plusse ja miinuseid nagu keegi teine.

Ja ilma selleta peeti Federerit selgeks favoriidiks. Vaadake lihtsalt isiklike kohtumiste statistikat - 9-1. Roger teab, kuidas selliste vastastega mängida. Ta ei võitle vastuvõtul iga mängu eest, vaid lülitub õigel hetkel sisse, sest reeglina piisab võiduks ühest pausist. Kuid Brisbane'is kulges kõik teise stsenaariumi järgi. Milos servis keskmisel tasemel ja andis šveitslastele regulaarselt võimalusi, kuid Roger ei kasutanud neid ära. Federer jõudis murdepunkti vaid üks kord, samas kui tema teenete selles pole nii palju: Milos pärast meditsiinilist aegaouta kaotas veidi ja tegi kolm duublit, kuid suutis olukorra klaarida.

Üldiselt oli Rogeri servis aktiivsem just kanadalane. Esimesel külvatud numbril polnud korralikku kergust - ta töötas väljakul ja see pole Federeri mäng. Ta tegi palju vigu ja kaotas isegi tagaliini laskmistes. Raonic võitis üsna veenvalt 6: 4, 6: 4 ja võitis eelmisel Brisbane'i turniiril finaalis alistamise Rogerile kaotuse eest. Federeril on aega Austraalia lahtiste eel fitnessi kallal töötada ja mängida. Matšides Rogeriga sõltub see tavaliselt sellest, kellel õnnestub initsiatiiv haarata. Mulle tundub, et mängisin oma servil enesekindlamalt, kui võtame kõrvale ühe geimi, milles lubasin kolm duublit. Ma nägin selle teenimiseks peaaegu pidevalt vaeva. Oli üks mäng, mille ta võitis nullilähedaselt ja nii võitsin tihti vähemalt kaks punkti. Lõin võimalusi ja õnnestus neid kaks korda ära kasutada, - sõnas meister. Pange tähele, et Milos on alates 2011. aastast igal hooajal võitnud vähemalt ühe turniiri.

Wawrinka kübaratrikk Chennais

Turniir oli Chennais osalejate koosseisu poolest nõrgem. Huvitav oli aga see, et neli venelast tabasid korraga põhivõistluse. Ainult Jevgeni Donskoi sai sellele turniirile otsese pääsme. Esimeses ringis läks ta vastamisi John Millmaniga ja mängis avasettis kaks settpalli. Otsustavas osas juhtis austraallane kahe murdega 5: 2, kuid Eugene suutis võita neli geimi järjest. Pealegi teenis ta tie-break'is topelt tikupalli, kuid siis kaldus kiik jälle teises suunas. John võitis neli väravat järjest ja liikus siiski edasi.

See on häbi ja ka Karen Khachanov kaotas. Matšpunktideni ta ei jõudnud, kuid oli teises setis õnnestumisest mitme värava kaugusel ja kaotas siiski Gilles Müllerile . Kuid mul oli hea meel Andrey Rublevi üle, kes võitis Somdev Devvarmani . Teises voorus kontrollis ta Stan Wawrinka ja šveitslane näitas, et hetkel on ta palju tugevam - 6: 3, 6: 2. Kui Khachanov ja Rublev said wild cardi, siis Alexander Kudryavtsev pääses turniirile õnneliku kaotajana pärast Kevin Andersoni keeldumist . Aleksander mitte ainult ei läinud kohe teisele ringile, vaid sai ka hea ruudustiku - veerandfinaali pääsemise õiguse saamiseks kohtus ta Ramkumar Ramanathan iga. Ausalt öeldes on ATP turniiri teiseks ringiks raske mugavamat vastast välja mõelda. Kohtumise esimeses pooles tundus Alexander eelistatavam, kuid järk-järgult hakkas indiaanlane initsiatiivi haarama ja võitis lõpuks kolmes setis. Venelastel ei õnnestunud Chennais edukalt esineda, kuid Mikhail Youzhny võitis Challengeri Bangkokis. Finaali kolmas seeria alistas Go Soedu skooriga 6: 3, 6: 4.

Wawrinka jõudis finaali kõndimistempoga. Kolme matši jooksul veetis ta väljakul veidi üle kolme tunni. Poolfinaalis alistas šveitslane Benoit Peeri 6: 3, 6: 4 ja jõudis Chennais neljandat korda finaali. Stani jaoks on see edukaim turniir - just siin võitis ta kolm tiitlit.ula 11.-st. Neljandas finaalis oli tal Borna Coric . Noorel horvaadil oli raskusi kõigis kohtumistes, eriti veerandfinaalis koos Roberto Bautista-Agut iga, kelle ta alistas alles otsustavas tie-breakis. Ka poolfinaal Aljazh Bedene ga oli keeruline - tennisistid veetsid väljakul 2 tundi 56 minutit. Horvath võttis ülekaalu skooriga 7: 6 (7: 5), 6: 7 (5: 7), 6: 3.

Finaali dikteeris ootuspäraselt Wawrinka. Esimese seti keskel tegi ta puhkepausi ning läbis seejärel olulise hetke ja mängis viis murdepalli. Rohkem Choricil sellist võimalust polnud. Teises geimis mängisid mõlemad servil veenvalt ja võtsid kergelt oma geimid, kuid Stan ei soovinud tie-break'i mängida. Lõpuks võitis ta 12 punkti 13st ja võitis tiitli - 6: 3, 7: 5. See on Wawrinka neljas edu Chennais ja kolmas järjest.

Mehed jätkavad sel nädalal Sydney ja Aucklandis hooaja esimese suure slämmi ettevalmistust.