Silm peale! 13. osa | Idufirma pärast klubi vahetanud Pajunurm: naudin jalgpalli rohkem kui varem

Endiste meistrite kokkuvarisemine keskväljakul

Korraldajad jõuavad kaotatud vihmale järele.

Kaks eelmist päeva Wimbledonis katkestas vihm, mis ajakava mõnevõrra kortsutas. Selle tulemusel mängiti esmaspäeval lisaks neljandale, vaid ka kolmandale ringile ning teisipäeval, naiste veerandfinaali päeval, peeti neljanda vooru heitlusi palju rohkem kui veerandfinaali. Kuid teisipäeval paistis Londonis päike - ja ilmateade on järgmisteks päevadeks hea, nii et neljapäevaks peaks kõik normaliseeruma.

Üks esmaspäeval pidanud kohtumisi oli vastasseis Maria Šarapova ja Angelica Kerber. Venelaste ruudustik pärast Serena Williamsi lahkumist, kuhu ta potentsiaalselt veerandfinaali jõudis, tundus olevat muutunud lihtsamaks, kuid Maria ise pidi siiski jõudma sellesse etappi, kus ta juba ootas oma vastast.

Wimbledon. London, Suurbritannia. Rohi. Naised.
Neljas voor

Simona Halep (Rumeenia, 3) - Zarina Diyas (Kasahstan) - 6: 3, 6: 0.
Sabina Lisicki (Saksamaa, 19) - Jaroslava Švedova (Kasahstan) - 6: 3, 3: 6, 6: 4.
Angelica Kerber (Saksamaa, 9) - Maria Šarapova (Venemaa, 5) - 7: 6 (7: 4), 4: 6, 6: 4.

veerandfinaalid

Lucy Shafarzhova (Tšehhi, 23) - Ekaterina Makarova (Venemaa, 22) - 6: 3, 6: 1.
Petra Kvitova (Tšehhi, 6) - Barbora Zaglavova-Strycova (Tšehhi) - 6: 1, 7: 5.

Eugenie Bouchard.

Šarapova halvim katvus

Šarapova jaoks pole muru tegelikult sugugi mugav kate. Pärast õlaoperatsiooni tekkis tal pikka aega tõsiseid probleeme söötmisega ja kuigi see komponent on nüüdseks paranenud, ei jõua see endiselt Maria karjääri esimeste aastate tasemele. Lisaks pole Šarapoval alati piisavalt kiirust, et väljakul ringi liikuda. Maria on õppinud maas õigesti libisema, kuid alati pole tal aega murul teravate löökide jaoks. Sageli tuleb ta pallile hilja ja murrab löögid. Eriti tugevalt kannatab löök paremale - tagakäsi on stabiilsem, seda suuresti tänu pallile antud suuremale pöörlemisele. Tegelikult ei olnud Šarapoval pärast võitu 2004. aastal ja kahte järgmise kahe aasta jooksul toimunud poolfinaali Wimbledonis praktiliselt mingeid tõsiseid tulemusi. Jah, 2011. aastal jõudis ta siin finaali - kuid väga soodsa ruudustikuga, kohtamata ühtegi 15 parimat tennisisti. Tegelikult alistas Maria oma rivaali siin viimati, vähemalt 15 parema seas, tagasi 2006. aastal - veerandfinaalis Elena Dementieva. Sellest ajast on möödas peaaegu kümme aastat, Šarapova mängis seitsmes Wimbledonis (kuigi kaks neist mängisid tegelikult vigastustega ja langesid peagi pikalt - 2008 ja 2013) turneelt välja ning läksid vaid korra neljandast voorust kaugemale.

Saksamaa oht

Ei saa öelda, et muru on Kerberi kodu, kuid pärast läbimurret eliiti USA lahtistel 2011. aastal saavutas ta sellel pinnal mitmeid häid tulemusi. Sakslanna oli Wimbledon-2012 poolfinaalis, Londoni olümpiamängude veerandfinaalis, mis peeti samadel väljakutel, kaks kordakuni Eastbourne'is toimuva suurturniiri finaalideni - ka tänavu, kui Madison Keys seal kaotas. Ja peamine on see, et Angelica mäng just sellel pinnal on Maria jaoks kõige ebamugavam. Kerber ei püüa alati rünnata, veetes kaitses palju ralle, kuid samas on tema arsenalis teravad ja väga madalad löögid, mis on murul ebamugavad. Lisaks saab ta palju oma vastast väljakul ringi ajada ja vigu teha.

Šarapova võitles küll viimaseni, kuid kaotas

Ja Šarapoval tekkis kohe probleeme. Kerberilt paar suurepärast tabamust pluss murdepunktis topeltviga - ja sakslane sai olulise eelise. Pärast seda päästis ta oma mängu murdepunktist ja siis hoidsid tennisistid pikka aega servi; pealegi kui võitlus oli seotud, oli see Maria servil. Viimasel hetkel, kui Angelica seti servis serveeris, lülitas Maria sisse ja tegi vastuvõtul suurepärase mängu. Mängu saatus otsustati lõppkokkuvõttes tie-break'is, kus Šarapova asus 3: 1 juhtima, kuid lõpp ebaõnnestus.

Teise seti esimesed kolm geimi kestsid üle veerand tunni ja peaaegu kogu aja hõivas Kerber - Šarapova servis, stardis pausi teinud, siis kaotas oma mängu nullile. Kuid pärast seda suutis Maria lisada täpselt löögid, säilitades samal ajal oma rünnakutes sama teravuse. Selle tulemusel tegi venelanna seitsmendas geimis pausi, mis osutus otsustavaks, ja ühtlustas skoori settides. Paraku Sharapova jaoks otsustava geimi algus ei õnnestunud: ta kaotas servi 30: 0 ja sattus taas kohe järelejõudmise rolli. Maria võitles, kuid ta ei suutnud viimase hetkeni tagasi võita. Võttes matšpallilt oma servi skooriga 2: 5, tegi ta siiski vastupidise pausi, kuid Kerber teenis vastuvõtul kohe kolmekordse matšpalli. Šarapova viigistas mängus skoori, kõrvaldades seejärel veel kaks matšpalli, kuid lõpuks tähistas sakslanna võitu selle mängu visalt ja ilusas lahingus.

Maria kommenteeris seda matši: Pean end alati turniiri üheks favoriidiks, sest võitis varem Suure slämmi võistlusi ja oli maailma esimene reket. On täiesti ilmne, et inimesed ootavad, et ma suurtel turniiridel hästi esineksin. Seda ootan ka endalt. Tänases kohtumises oleks kõik võinud kuidagi lõppeda - nii minu kui ka vastase kasuks. Kahjuks osutus Kerberi jaoks kõik hästi. Kui ma oleksin seda uskumatut mängu lõpuks mänginud, oleks võib-olla kõik teisiti läinud, aga ma kaotasin selle. Ja veerandfinaalis mängib Angelica, nagu juba mainitud, koos Eugenie Bouchardiga. Kanadalane on siin etapil esimest korda jõudnud, kuid on olnud kahel eelmisel suure slämmi turniiril poolfinaalis.

Tšehhi tagas koha Wimbledoni finaalis

Esmalt jõudis Wimbledoni veerandfinaali ja Lucy Shafarzhova. Tšehhlanna mängib sellel turniiril suurepäraselt, lisades matšilt matšile. Kolmandas voorus andis ta Dominica Tsibulkovale vaid neli mängu, neljandas alistas ta kaasmaalase Teresa Šmitkova ning veerandfinaalis mängis ta Ekaterina Makarovaga. Venelannal oli suurepärane1. mäng, olles Agnieszka Radwanskaga hõlpsasti toime tulnud,

Wimbledon. London, Suurbritannia. Rohi. Mehed.
Neljas voor

Roger Federer (Šveits, 4) - Tommy Robredo (Hispaania, 23) - 6: 1, 6: 4, 6: 4.
Stanislas Wawrinka (Šveits, 5) - Feliciano Lopez (Hispaania, 19) - 7: 6 (7: 5), 7: 6 (9: 7), 6: 3.
Milos Raonic (Kanada, 8) - Kei Nishikori ( Jaapan, 10) - 4: 6, 6: 1, 7: 6 (7: 4), 6: 3.
Nick Kiryos (Austraalia, WC) - Rafael Nadal (Hispaania, 2) - 7: 6 (7) : 5), 5: 7, 7: 6 (7: 5), 6: 3.

Kuid kahjuks ei piisanud kahest heast mängust järjest. Selline ebastabiilsus on talle aga omane. Makarova ei suutnud kunagi kohaneda ei Tšehhi vasakukäelise terava esitlusega ega ka tema teravate rünnakutega. Šafaržova domineeris kogu kohtumise vältel - ja ainsas olukorras, kui Ekaterina suutis pausi teha, sooritas ta kolm ässa järjest. Seega kindlustas Lucy Tšehhi poolfinaali - tema järgmine rivaal selgus Petra Kvitova ja Barbara Zaglavova-Strytsova duellis. 2011. aasta Wimbledoni meister osutus tugevamaks, kuigi teises setis tuli Barbora kahel korral murdega ette ja serveeris koguni setti, kuid Petra suutis otsustavat mängu vältida - 6: 1, 7: 5. See on muide Kvitova esimene poolfinaal Suure slämmi turniiril pärast Roland Garros-2012.

Vigastatud Lisicki ja haige Serena

Sulgude ülemises pooles selgitatakse poolfinalistid välja päev hiljem - teisipäeval, kolm neljanda vooru matš. Lisaks Šarapovale ja Kerberile tegid turniiri selles etapis suhted korda Sabina Lisitski Jaroslava Švedova ja Simona Halep ainsa Kasahstani esindajaga, kes mängib kõrgel tasemel ja on samal ajal sündinud tõepoolest selles riigis - Zarina Diyas. Halep sai temaga aga hõlpsasti hakkama, olles väljakul veetnud vähem kui tunni - 6: 3, 6: 0. Lissitzkil oli palju raskem - ka õlaga seotud probleemide tõttu, mida talle otsustava mängu alguses masseeriti. Matši jooksul tegi Sabina 20 topeltviga, sooritades samal ajal vaid neli ässa. Yaroslava aga ei suutnud seda ära kasutada ja lõpuks kaotas kolmanda seti tulemusega 4: 6.

Samuti on vaja mainida maailma esimese reketi - Serena Williamsi - terviseprobleeme. Ameeriklane on Wimbledonis juba üksikmängust välja langenud, kuid jäi paarismängusse, kus mängis traditsiooniliselt koos õega. Serena nägi halb välja ka soojenduse ajal, kus ta ei suutnud mitu korda kohe palli kätte saada ning kui ta 0: 2 seisuga servima tuli, lasi ta selle pidevalt maha ja tegi lõpuks neli topeltviga järjest. Pärast seda kutsus Serena arsti ja loobus turniirilt. Esialgse teabe kohaselt haigestus Williams mingisse viirushaigusesse. Soovime 32-kordsele suure slämmi meistrile (üksikmängus 17, naiste paarismängus 13 ja segapaaris kaks) kiiret paranemist.

Nadal ei tulnud Kiryosega toime

Ja meeste turniiril puhkes sensatsioon. Ehkki Rafael Nadal näis Wimbledoni stardis ebatäiuslik, polnud tema kaotust Nick Kiryosele lihtne ennustada. AustraallasedEtsil õnnestus eelmisel neljapäeval silma paista, olles võitnud tahtejõulise võidu Richard Gasqueti üle 0: 2-st settides ja mänginud üheksa matšpalli, kuid vaevalt see tegi temast mängija, kellelt loodeti võita maailma esimene reket. Kiryos haaras siiski initsiatiivi kohe kätte, serveeris suurepäraselt, sooritas kõige võimsamad löögid esikäest, millele Nadal ei suutnud sammu pidada. Ja kui Nadal ei suuda isegi murul millegagi sammu pidada, siis see ütleb palju. Hispaanlane lõi aga sageli liiga lühikese löögi, andes vastasele võimaluse rünnata.

Kiryos võttis esimese seti lõpuks tie-break'is ja kõige lõpus

aeglustus teine ​​veidi ning haaras oma käest. võimalus Nadal tegi pausi - 7: 5. 19-aastane austraallane polnud sellest sugugi piinlik. Aeg-ajalt, lubades end publikule mängida ja selle tõttu vigu tegema, käitus ta võtmehetkedel laitmatult ja mängis seekord setpalli skooriga 5: 6, jõudes taas tie-breakini. Käis visa võitlus ja Nick tegi otsaesist suurepärase vastuvõtu. Ja neljanda seti neljandas geimis juhtus Nadali jaoks peaaegu parandamatu asi - kohtumise esimene murdepunkt Kiryose poolt. Nick ei lasknud vastasel murdepunktideni jõuda ja ta viis kohtumise väljaku nulli!

Federer kohtub Wawrinkaga

Kiryosest sai ajaloo teine ​​tennisist, kes ei kuulu tippu Suure slämmi turniiril maailma esimese reketi võidu ajal -100. Täpselt 22 aastat tagasi võitis Andrei Olkhovsky Wimbledoni kolmandas ringis Jim Courieri. Nicki järgmine vastane on Milos Raonic, kellest sai Wimbledoni veerandfinaalis esimene kanadalane alates 1908. aastast. Ja järgmises veerandfinaalis on Šveitsi derbi: Roger Federer vs Stanislas Wawrinka. Federer tegeles täna vaevata Tommy Robredoga ja Wawrinka suutis Feliciano Lopezi kolmes setis alistada. Terve matši jooksul oli ainult üks murdepunkt ja isegi siis andis hispaanlane topeltveale servi. Samal ajal päästis Stanislas teise mängu tie-break kolmekordse setballi käest.

Kõik meeste veerandfinaalid, nagu algselt plaanitud, peetakse kolmapäeval. Ainult kaks naiste veerandfinaali on plaanivälised täiendused: Khalep vs Lisicki ja Bouchard vs Kerber. Need matšid peetakse esimeste alustustega ja programmi algus kahel peaväljakul on isegi tund aega tagasi nihutatud - võitlused algavad mitte kell 13:00, vaid kell 12:00 Londoni aja järgi.

Calling All Cars: Body on the Promenade Deck / The Missing Guns / The Man with Iron Pipes